ARADIĞINIZ HER ŞEY WEBDE FORUMDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ARADIĞINIZ HER ŞEY WEBDE FORUMDA

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

FenerbahÇe'de İmza Şov!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
süper yönetici
Admin
Admin
süper yönetici

Erkek
Yaş : 39 Kayıt tarihi : 01/10/08 Mesaj Sayısı : 507 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

FenerbahÇe'de İmza Şov! Vide
MesajKonu: FenerbahÇe'de İmza Şov! FenerbahÇe'de İmza Şov! Icon_minitimePerş. Ocak 22, 2009 9:57 pm

Fenerbahçe Spor Kulübü iki Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza ve Roberto Carlos ile sözleşme yeniledi. Alex de Souza 2 yıllık, Roberto Carlos ise 1 yıllığına daha kendilerini Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza attılar. Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri Balo Salonu'nda müthiş bir medya yoğunluğu vardı. Aziz Yıldırım da törende iki futbolcuya eşlik etti.

Sözü ilk alan Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım şu şekilde konuştu ve Alex'in yenilenen sözleşmesinin iki yıllık olduğuna dikkat çekti;"Bu iki isim Fenerbahçe'nin iyi oyuncuları olarak hep hatırlanacaktır. Alex'in bu yıl 5 yılı dolmuş oluyor, 2 yıllık bir mukavele daha yapacağız. Bu iki yılın sonunda da tekrar karşılıklı oturup yeniden görüşeceğiz, inşallah 4-5 yıl daha oynar. Bugüne kadar kulübümüze çok şey kattı, kaptanlığa yükseldi. Fenerbahçe'de kaptan olmak çok önemlidir. Sahadaki liderliği ve futboluyla onu hep hatırlayacağız.

ALEX İLE İKİ YIL DAHA
Ben kendisine teşekkür ediyorum, basında her gün yazıldı hemen imzalasınlar diye. Ama bunlar kulüp politikasıdır, bu işler biraz uzun sürebilir. İki tarafı da kırmadan bu işleri çözmek lazım, iki taraf da kırılmamalıdır. Kırgınlık olursa bunlar futbollarına yansıyabilir. Alex ile arkadaşlarımız oturup anlaştılar, hiç bir zorluk çıkarmadan iki yıllık anlaşma yaptık. Bundan iki yıl kadar önce bizim stadımızda oynadığımız maçta Alex'e karşı bir tavır koymuştu. Ertesi gün medyamız Alex'in gitmesi lazım yazmıştı, bugün ise medyamız Alex'siz olmaz yazmaya başladı. Herşeyle ilgili kararları anlık vermemek lazım, doğrular zamanla ortaya çıkıyor.

CARLOS TEMMUZ'DA BOŞ MUKAVALEYE İMZA ATTI
Roberto Carlos dünyanın en büyük futbolcularından bir tanesi, Fenerbahçe'de oynuyor. O'nun Fenerbahçe'de oynamasından dolayı gurur duyuyorum, böyle futbolcuları ülkeye kazandırdıkları için yöneticilerimize ve Fenerbahçe'ye teşekür ediyorum. Carlos tüm dünyada tanınıyor ve kulübümüze katkı yapıyor. Biz daha önce anlaşmıştık ama bugüne kadar açıklamamıştık. Mukavele kasamızda duruyordu.
Carlos'un kulübün içerisinde başka görevlerde bulunmasını da arzu ediyoru, tıpkı Alex gibi. Burda kalmalarını da isterim, önlerini de açarız. İkisini de Türk vatandaşı yaparız, Türk Futbolu iki değerli isim kazanmış olur. "

Daha sonra sözü alan futbolcular sırasıyla kulüp ve gelecekleri hakkında açıklamalarda bulundu. İlk olarak sarı-lacivertli takımın kaptanı Alex de Souza söze girerek;

ALEX: "ŞANS VERDİKLERİ İÇİN TEŞEKKÜRLER"

"Başta başkanımız ve yönetim kurulumuz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Beş yılım dolduktan sonra bana yine Fenerbahçe forması giyme şansı verdikleri için teşekkür ediyorum. Nasıl Alex olduysam, yine aynı çalışmamı yapacağım ve takımımın başarısı için oynayacağım. İki yıl sonra yine karşılıklı oturacağız ve sözleşmemle ilgili yine konuşacağız. Uzun yıllar bu formayı giymeye devam etmek istiyorum."

Roberto Carlos ise hedeflere ve büyük kupalara dikkat çekti ve Aziz Yıldırım'a teşekkür etti ve eğlenceli bir insan olduğunu hatırlattı;

CARLOS: "KUTSAL FORMA"

"Ben de Başta başkanımız ve yönetim kurulumuz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu kutsal forma şu an üzerimde, bugünü de sayarsam bu formayı 1,5 yıl daha giyeceğim. Çalışmalarımızı aralıksız devam ettireceğiz. Bu sene büyük hedeflerimiz var, Türkiye Kupası ve lig gibi, bu kupaları alacağımıza eminim. Ben yine takımımız için koşmaya ve mücadele etmeye devam edeceğim. Ben eğlenceli bir insanımdır. Roberto Carlos Şükrü Saracoğlu Stadı'na her çıktığında insanların yüzündeki gülümseme hep olacak."

Daha sonra Alex, Roberto Carlos sözleşmeyi objektifler önünde imzalarken Aziz Yıldırım Fenerbahçe yönetimini de bu kareye davet etti ve 100. yıl marşıyla birlikte basına topluca poz verildi. Basın toplantısına soru-cevap bölümüyle devam edildi;

ALEX VE TÜRK VATANDAŞLIĞI KONUSU
"Türk vatandaşı olarak oynamak benim için büyük mutluluk olur, böyle bir imkan varsa bunu gururla yaparım. Tabii ki bu kulübün isteği ve menfaati doğrultusunda olacak birşeydir, kulübüm uygun görürse severek yaparım. "
CARLOS TÜRK OLACAK MI?
"Benim de Türk vatandaşı olmam söz konusu olabilir ama bunu TFF'nin incelemesi gereken bir durum. Ben sonuçta Avrupa vatandaşı olan bir oyuncuyum, ileride bizim gibi Avrupa yıldızlarının Türk vatandaşı olmaları sağlanabilir, Türk futbolunun faydası için. Hafta sonundaki maç sonuçta bir derbidir, Galatasaray, Beşiktaş ve hatta Sivasspor maçı gibi. Evimizde oynanamız bir avantajdır, bu maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor. Bu maçta taraftarımıza da büyük iş düşüyor, eminim ki stadımızı tıklım tıklım dolduracaklar ve bize destek verecekler."

ALEX HUCÜM DEDİ!
"Ben sahadaki yapım gereği ofansif bir anlayışla oynuyorum, ilerideki forvet oyuncularına yardım ediyorum. Fenerbahçe de beni takımdaki hücum gücünü yükseltmem için transfer etti. Zaman zaman taktik gereği defansa da yardımcı oluyorum ama ben hücumu seven bir oyuncuyum. Tabii ki basında eleştiriler olabilir buna saygım var ama herkes Alex'in bir atak oyuncusu olduğunu biliyor."

CARLOS: "BİZLE OYNAMA ŞANSI BULACAKLAR"
"Yeniden imza atmamızın takıma muhakkak katkısı olabilir. Takımdaki arkadaşlarımız bizlerle bir-iki yıl daha oynama şansı bulacak. Alex saha içinde çok iyi bir lider, ben de takıma elimden gelen tüm yardımı yapıyorum. Tüm arkadaşlarımızdan tebrik mesajları aldık, onlar da bizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlular. Çok iyi bir arkadaş grubu olmamız ikinci yarıya çok daha iyi yansıyacak."

İMZALAR ÖRNEK OLACAK
Alex arkadaşlarına seslendi ve; "Bizim imzalarımız kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak. Uzun zamandır herkes bizlere soruyordu kalacak mısınız diye, bunlar ister istemiz performansı etkiliyordu. Artık böyle sorular olmayacak, bu takıma olumlu olarak yansıyacaktır. İyi arkadaşlığımızla da başarının geleceğini düşünüyorum. Trabzonspor maçında tabii ki isteğimiz galibiyet, galibiyet için sahada yeterli futbolu ortaya koyacağımızdan eminim. Bizim imza atmamız, diğer arkadaşlarımıza da yol gösterebilir. Ben eminim ki diğer arkadaşlarımızda kulüpte kalacaktır. "

kaynak: sporx.com
http://rehabilite.tr.gg

FenerbahÇe'de İmza Şov!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası